Kőrössy Zsolt Autósiskola 

   

Cég adatok: 

A képzőszerv neve: Kőrössy Zsolt Autósiskola 

Cégnév: Kőrössy Zsolt Autósiskola 

Székhely: 3580.Tiszaújváros,Árpád út 5-7.

Telefon:+36 20 4158442 / +36 70 3413549 email cím: korossybrigitta@gmail.com

Weboldal: korossyzsoltautosiskolatiszaujvaros.hu

Cégforma: Egyéni vállalkozás 

Adószám:60058511-1-25

Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2020/005577

Engedélyező ellenőrző hatóság: Innovációs és Technológiai Minisztérium, 1011 Budapest, Fő út 44-50. Címe: 1440 Budapest, Pf. 1.

Szakmai Felügyelet: KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság 1119 Budapest, Than Károly utca 3-5.

Cégvezető: Kőrössy Zsolt 

Iskolavezető: Kőrössy Zsolt 

azonosító száma: 10804

Telefonszám: +36 20 4158442

email cím: korossybrigitta@gmail.com

Felnőttképzési vezető: Kőrössy Zsolt

Képzés: B-kategória ( személygépkocsi - max. 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű, a vezetőn kívül legfeljebb nyolc utas szállítására tervezett és gyártott gépjármű)

Oktatási helyszínek:

Elméleti oktatás: E-learning oktatás 

Gyakorlati oktatás: Tiszaújváros-Miskolc

Alapoktatás: gyakorlópálya: 3561 Felsőzsolca, Állomás utca 44.

Főoktatás: Miskolc

Ügyfélfogadás:

3580.Tiszaújváros,Árpád út 5-7.

Hétfőtől-Péntekig  13-17-óráig.

Ügyintéző: 06 70 4032045

Az egyes kategóriákra vonatkozó speciális szabályokat a Tájékoztató mellékletei tartalmazzák.

Tandíj:

Elméleti oktatás: 75.000.-ft

Gyakorlati oktatás: 300.000.-ft (részletekben) / 30 óra

Pótóra: 10.000.-ft/óra

Elsősegélynyújtó oktatás: 16.000.-ft

Vizsgadíja: 18.000.-ft

A tandíjat az autósiskola ügyfélfogadási idejében lehet befizetni készpénzben.

Vizsgadíjak:

Elméleti vizsgadíj: 4600.-ft

Gyakorlati vizsgadíj: 11.000.-ft

Tanfolyamra, szaktanfolyamra történő felvétel módja:

A tanfolyamra jelentkezni személyesen lehet a képző szervnél ügyfélfogadási időben.A képző szerv ügyintézője, képviselője – egyéb jogszabály által meghatározott – személyazonosság megállapítására alkalmas fényképes okmány (érvényes személyazonosító igazolvány, vezetői engedély,útlevél) alapján megállapítja a jelentkező személyazonosságát, lakcímet igazoló hatósági igazolvány alapjána jelentkező lakcímét, tartózkodási helyét.A képző szerv ügyintézője , képviselője megállapítja, hogy a jelentkező megfelel-e az általa megszerezni kívánt vezetői engedély vonatkozásában a képzésre felvétel feltételeinek. Erről tájékoztatja a jelentkezőt.Megfelelés esetén tájékoztatja a képzéssel kapcsolatos, jogszabály által előírt tudnivalókról, átadja részére a képzéssel kapcsolatos általános tájékoztatót és rögzíti a jelentkezéshez szükséges, előírt személyes adatokat. A felek aláírják a felnőttképzésről szóló szerződést (18. életévét be nem töltött jelentkező esetén helyette törvényes képviselője ír alá), majd a tanuló megfizeti a szerződés szerinti első tandíjrészletet.

Képzésre felvétel feltételei

A jelentkező a megszerezni kívánt vezetői engedély kiadásához szükséges, jogszabályban meghatározott életkort betöltötte, vagy a tanfolyami képzés esetén annál legfeljebb 6 hónappal fiatalabb,a vizsgára bocsátás feltételeiről – így különösen a külön jogszabályokban megfogalmazott orvosi,pályaalkalmassági és közlekedésbiztonsági feltételekről – igazoltan tájékoztatásban részesült,nyilatkozik az alapfokú iskolai végzettség meglétéről.A 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 3. számú melléklet 4. pontjában felsorolt képesítéssel rendelkező tanulókat – az "A1", "A2", "B1" és "A", "B", "AM" kategória kivételével – a tanfolyam adott tantárgyának foglalkozásain való részvétel alól az iskolavezető mentesíti. A vizsgakötelezettség alóli mentesítés kezdeményezését a vizsgázó a képző szerv közreműködésével, elektronikus úton nyújtja be a vizsgaközpont részére. A vizsgakötelezettség alóli mentesítést az elektronikus bejelentés alapján a vizsgaközpont engedélyezi.A mozgáskorlátozott, vagy siket tanulót a képzés elméleti tantárgyainak tantermi foglalkozásain valórészvétel alól – kérésére – az iskolavezető mentesíti. A mentesített tanulók felkészítésében a képző szerv a tanulóval kötött külön megállapodás szerint működik közre.

Tanuló áthelyezés, átvétel

Amennyiben a tanuló a képzést másik képző szervnél kívánja folytatni, részére a képző szerv 3 munkanapon belül képzési igazolást állít ki a teljesített oktatás dokumentálásával. A képzési igazolás átvételével egyidejűleg a tanuló köteles rendezni a képző szervvel szemben fennálló esetleges tartozását készpénzben a képző szerv pénztárába. Tanuló áthelyezés esetén az áthelyezéssel kapcsolatos adminisztrációs költség 20.000.- Ft.

Egészségi alkalmasság

Az egészségi alkalmasság vizsgálatának célja annak megállapítása, hogy a közúti járművezető jelölt / a közúti járművezető a közúti járművezetésre egészségi állapota alapján alkalmas, valamint azoknak a feltételeknek, korlátozásoknak a meghatározása, amelyek mellett a vizsgált személy betegség fennállása vagy egészségi állapotában (testi vagy érzékszervi) bekövetkezett változások esetén is az adott kategóriára érvényes gépjárművezetői engedélyt kaphat. Attól függően, hogy a járművezető-jelölt mely gépjármű kategóriára kíván vezetői engedélyt szerezni, 1. vagy 2. alkalmassági csoportba kerül besorolásra. A vizsgálatot a háziorvos, vagy foglalkozás egészségügyi szolgálat, szakellátó orvosa végzi, az eredményről véleményt állít ki. (A részletes szabályokat a 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet tartalmazza)

Elméleti oktatás és teljesítése:

E-learning képzés esetén a meghatározott oktatási idő akkor tekinthető teljesítettnek, ha az e- learning képzést a tanuló elvégezte, és erről az e-learning rendszerű képzést nyújtó képző szerv az akkreditált rendszerében elektronikus igazolást állított ki, és ezt benyújtotta a vizsgaközpont részére. A tantermi képzés esetén a meghatározott oktatási idő akkor tekinthető teljesítettnek, ha a tanuló elvégezte a vizsgára bocsátás feltételeként meghatározott képzést (tantárgyakat), illetve annak foglalkozásain a jogszabály által előírtak szerint, az egyes kategóriákra bontva, a melléklet(ek)ben részletezetteknek megfelelően a tanuló volt.

Vezetési gyakorlat és teljesítése:

A vezetési gyakorlat tantárgy alapoktatási része az előírt összes elméleti tárgyból tett sikeres vizsga után, főoktatási része – járműkezelési vizsgakötelezettség esetén – a sikeres járműkezelési vizsga után kezdhető meg.A gyakorlati oktatás során a vezetési kartont a gyakorlati foglalkozás kezdete és befejezése pontos idejének feljegyzésével vezeti és a tanuló az egyes gyakorlati órák megkezdésekor és befejezésekor saját kezűleg aláírja. A vezetési gyakorlat tantárgy feladatainak teljesítése abban az esetben igazolható, ha a tanuló a tantervi óraszámnak megfelelő időtartamot ténylegesen járművezetéssel töltötte. Vizsgára jelentkezés feltételeként az e-learning képzés teljesítését az e-learning rendszerű képzést nyújtó képző szerv, a tantermi képzés teljesítését a képző szerv a vizsgaközpontnak elektronikusan bejelentett jelenléti ívek alapján, a vezetési gyakorlat tantárgy képzésének a vizsgaszabályzatban meghatározott mértékű teljesítését a képző szerv az elektronikusan bejelentett gyakorlati oktatások alapján igazolja.

Elméleti vizsgára bocsátás feltételei

A tanfolyam elméleti részét elvégezte – vagy annak elvégzése alól részben, vagy egészében mentesült –, és az első vizsgaeseményig az adott tanfolyam megkezdésétől számított kevesebb mint kilenc hónap telt el, továbbá aki tanfolyammentes vizsgát tehet, megfelel a meghatározott egészségügyi és pályaalkalmassági, valamint közlekedésbiztonsági feltételeknek, nem gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetén, írni, olvasni tud, a megszerezni kívánt vezetői engedély kiadásának feltételéül a jogszabályban előírt életkornál tanfolyami képzés esetén legfeljebb három hónappal fiatalabb, a gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetében az alapfokú iskolai végzettség meglétéről a jelentkezési adatlapon nyilatkozik, és legkésőbb a vizsgára való jelentkezés során a vizsgadíjat a képző szerv útján megfizette. Amennyiben a tanuló a tanfolyam kezdetétől számított tizenkét hónapon belül nem teszi le sikeresen az elméleti vizsgáit, akkor csak a teljes tanfolyam megismétlését követően jelenthető ismét elméleti vizsgára. Az első elméleti vizsgával kapcsolatos ügyintézést a Képző szerv végzi, a további vizsgá(k)ra történő ügyintézést a Tanuló közvetlenül is intézheti a Vizsgaközpontnál (KAV Kft. 3527 Miskolc, József Attila u. 20.) ügyintézési időben. (A Vizsgaközpontnál csak bankkártyával történő vizsgadíj befizetésre van lehetőség.) A sikeres közlekedési alapismeretek vizsga két évig érvényes. Ha a vizsgázó ezen időtartam alatt az adott kategóriához, kombinált kategóriához tartozó vizsgákat sikeresen nem fejezi be, minden sikeres vizsgája érvényét veszti. Újabb vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után tehet. Gyakorlati vizsgára bocsátás feltételei a tanuló a jogszabályban a vezetői engedély kiadásának feltételéül előírt életkort betöltötte az összes elméleti vizsgatárgyból sikeresen vizsgázott, vagy a vizsgakötelezettség alól mentesült és a közlekedési alapismeretek vizsgája érvényes a tanfolyam vizsgatárgyhoz kapcsolódó gyakorlati részét elvégezte (nem vonatkozik arra, aki a tanfolyam vizsgatárgyhoz kapcsolódó gyakorlati részének elvégzése alól felmentést kapott, vagy tanfolyammentes vizsgát tehet) a kötelező óraszámokat és menettávolságokat igazoltan teljesítette, a vizsgára való jelentkezésig a vizsgadíjat a képző szerv útján megfizette és a meglévő vezetői a vizsgán bemutatja.

Vizsga

A közúti járművezetők vizsgáztatását a Vizsgaközpont végzi. A vizsgát a Vizsgaközpont szervezi. A vizsgák helyét és időpontját a Vizsgaközpont jelöli ki. Vizsgát az a vizsgázó tehet, aki a vizsgajegyzőkönyvön szerepel, a kiírás szerinti időpontban a vizsgahelyszínén vizsgára alkalmas állapotban megjelent, és a személyazonosságát hitelt érdemlően igazolni tudja. Egyes vizsgatárgyakra vonatkozó vizsgakötelezettség teljesítése alól felmentést – elektronikus bejelentés alapján – megfelelő képesítés, végzettség esetén a vizsgaközpont ad. A tanuló legkésőbb az első vizsga napján köteles igazolni alapfokú iskolai végzettségét, a végzettséget tartalmazó okirattal, hiteles másolattal, vagy személyazonosság igazolására alkalmas közokirattal, amennyiben saját jogon szerzett doktori címe van. Ha a tanuló alapfokú iskolai végzettségét nem igazolta, annak teljesítéséig a következő vizsgára nem bocsátható, illetve részére vizsgaigazolás nem állítható ki. A Vizsgaközpont a sikeres vizsgáról kiállított vizsgaigazolást az illetékes közlekedési hatóság részére küldi meg.

Járművezetésre jogosító okmány kiállítása, kiállítás feltételei Az okmányt a Nyilvántartó, illetve a közlekedési igazgatási hatóság állítja ki. Járművezetésre jogosító okmányt az kaphat, aki az egészségi, pályaalkalmassági, képzési és vizsgáztatási előírásoknak megfelel, valamint az elsősegélynyújtási ismereteket megszerezte vagy az elsősegélynyújtási vizsgakötelezettsége alól a Magyar Vöröskereszt igazolása szerint mentesült. Elsősegélynyújtási ismeretek vizsgát a Magyar Vöröskereszt fővárosi és megyei szervezeteinél lehet letenni. A vizsga díja 2024. január 1. napjától 18.000 Ft. Az elsősegélynyújtásból előírt ismeretek megszerzését - végzettségükre tekintettel - az orvostudományi egyetemeken végzett orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek, az állatorvostudományi egyetemeken végzett állatorvosok, továbbá az egészségtudományi alapképzésekben (főiskolai) képzésekben (diplomás) ápoló, védőnő, dietetikus, gyógytornász, mentőtiszt, szülésznő, közegészségügyi felügyelő, járványügyi ellenőr, egészségügyi szakoktató, intézetvezető szakképzettséget tanúsító oklevelet szerzettek, valamint az egészségügyi iskolarendszerű és iskolarendszeren kívüli szakképzésben állam által elismert egészségügyi szakképesítéssel rendelkezők a szakképesítés megszerzését tanúsító okirattal igazolhatják. Az iskolai végzettséget tanúsító okiratot Magyar Vöröskereszt fővárosi, megyei szervezete részére kell bemutatni, amely ennek alapján a mentesülés tényét megállapítja és azt a 2. melléklet szerinti tartalommal igazolja. A képző szerv a képzési és vizsgára bocsátással kapcsolatos feladatai körében rögzíti a tanuló nyilatkozatát a vezetői engedély automatikus hivatalbóli kiállítása / hivatalbóli okmánykiállítás megakadályozása tárgyában. Az automatikus hivatalbóli okmánykiállítási eljárás során a vezetői engedélyek kiállítását az informatikai szakrendszer automatikusan végzi el az igényléstől kezdve az okmánygyártásig és a kézbesítés iránti intézkedésig, amennyiben az okmány kiállításához szükséges valamennyi feltétel fennállása a közúti közlekedési nyilvántartásból megállapítható, és a járművezető a hivatalbóli okmánykiállítást megakadályozó nyilatkozatot nem tett. Amennyiben a tanuló az automatikus hivatalbóli okmánykiállítás lehetőségét kizárja, akkor a vezetői engedélye kiállítását személyes megjelenéssel, kérelemre, országos illetékesség mellett, illetékköteles eljárásban kezdeményezheti bármelyik kormányablakban/ okmányirodában. Vezetői engedélyt a magyar hatóság csak olyan személy részére állíthat ki, akinek szokásos tartózkodási helye Magyarországon van. A magyarországi szokásos tartózkodási hely meglétének ellenőrzése érdekében a vezetői engedély kiállítása ügyében eljáró hatóság vizsgálja, hogy a kérelmező rendelkezik-e érvényes magyarországi lakó- vagy tartózkodási hellyel, vagy rendelkezik-e legalább 185 napig érvényes magyarországi tartózkodási engedéllyel. Ha a kérelmezőnek nincs érvényes magyarországi lakó- vagy tartózkodási helye (lakcímet igazoló hatósági igazolványa), de a szokásos tartózkodási helye Magyarország, a vezetői engedély kiadását személyesen szükséges intéznie a kormányablakban / okmányirodában. Amennyiben a szokásos tartózkodási helye nem Magyarország, részére vezetői engedélyt magyar hatóság nem állíthat ki. Az elkészült vezetői engedélyt a Nyilvántartó a kérelmező részére postai úton küldi meg a kérelmező tanuló által megadott belföldi kézbesítési címre. Az átvétel módját és helyét a vezetői engedély automatikus kiállításához szükséges nyilatkozatok megtételekor, vagy személyes eljárás esetén a kérelem benyújtásakor kell meghatározni. (Az okmány-kiállítás feltételeinek és módjának részletes szabályait a 326/2011. (XII.28.) Kormányrendelet tartalmazza.

Tanuló jogai és kötelességei

A tanuló jogai: - a tanfolyammal és a vizsgáztatással kapcsolatos felvilágosítást kérni, telefonon vagy, személyesen ügyfélfogadási időben, vagy egy előre egyeztetett időpontban,

- elméleti tanfolyamon hiányzásainak pótlása érdekében másik tanfolyamot is igénybe venni,

- az egyeztetett gyakorlati órákat a tervezett napot megelőző nap 17.00 órájáig lemondani,

- vezetési gyakorlati óra esetén indokolt esetben a megbeszélt időpontot tekintve 10 percet késni,

- ha gyakorlati oktatójának módszereivel, vagy az oktatásra szánt járművel nincs megelégedve másikoktatót kérni,

- képzését megszakítva áthelyezést kérni másik autósiskolába, a befizetett és fel nem használt tandíjat a felnőttképzési szerződésben meghatározott feltételek mellett visszakérni és a tanfolyam elvégzett részéről igazolást kérni.

A tanuló kötelezettségei:

- a felnőttképzési szerződésben részletezett képzési díjakat a szerződésben részletezetteknek megfelelően megfizetni azzal, hogy a szerződés aláírását követően az elméleti tanfolyam díját már nem követelheti vissza,

- a jogviszony fennállása alatt a balesetvédelmi, tűzvédelmi, egészségügyi szabályokat, előírásokat betartani,

- a képzésen és a vizsgákon köteles jármű vezetésére képes állapotban, kulturált öltözetben megjelenni, a viselkedési normákat betartani,

- az oktatói utasításoknak eleget tenni,

- a tanfolyami órákra készülni, mulasztásait pótolni,

- ha az egészségi alkalmassága a tanulónak korlátozott – szemüveget, vagy kontaktlencsét ír elő – köteles a gyakorlati órákon és a vizsgán azt használni. A hiányosság okán elmaradó vizsga következményeit a tanuló viseli,

- a képzés során valamennyi vizsgán a személyazonosságát igazolni (személyazonossága igazolására alkalmas okmányt magánál tartani), és köteles magával vinni a már – esetlegesen – meglévő vezetői engedélyét.

Az egyes kategóriákra vonatkozó speciális szabályokat a Tájékoztató mellékletei tartalmazzák.